KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086167
nr 1508 6167
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Oljemålning, Vallmo i vas. Signerad. Olja på pannå, 53x37 cm, yttermått inklusive ram: 74x59 cm
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:09:42
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson